خرید ادکلن اصل به همراه نکات مهم برای خرید عطر اورجینال | دیبا پرفیوم

خرید ادکلن اصل به همراه نکات مهم برای خرید عطر اورجینال

 • 21 مرداد 1399
 • 0 نظر
 • احسان رباط جزی

همواره یکی از دغدغه های بانوان و آقایان در هنگام خرید عطر و ادکلن ، اصالت عطر و اورجینال بوده آن است! جالب است بدانید که دنیا عطر و ادکلن انقدری پرسود و جذاب است که کلاهبرداران بسیاری را به خود جذب کرده است و این موضوع به جایی رسیده است که تشخیص عطر و ادکلن تقلبی و فیک با عطر اصل و ارجینال کار بسیار ساده ای نیست، حتی برای افرادی که سال هاست برای خرید ادکلن اصل از مراکز معتبر استفاده می کنند. در این مقاله راهنما قصد داریم راهکار های طلایی و ویژه را برای تشخیص اصالت عطر و ادکلن و در نهایت خرید ادکلن اصل به شما عزیزان آموزش دهیم. در نظر داشته باشید که مطالبی که در ادامه مطالعه خواهیم کرد، در هیچ سایت آموزشی دیگری در اختیارتان قرار نگرفته است و از این جهت دیبا پرفیوم مفتخر است که برای اولین بار تمامی راهکارهای تشخیص عطر اورجینال از فیک را آموزش دهد تا آگاهی عموم در خصوص خرید ادکلن اصل و عطر اورجینال زنانه و مردانه افزایش یابد.

خرید ادکلن اصل

به منظور خرید ادکلن اصل مردانه و زنانه بسیاری از افراد با مشکل روبرو می شوند و دوست دارند بدانند نکات مهم و طلایی در مورد خرید ادکلن اصل زنانه یا مردانه به چه صورت است و با دقت به چه مواردی توانایی خرید ادکلن اورجینال و تشخیص عطر و ادکلن اصل را خواهند داشت. بهترین نکاتی که هر خانم و یا آقایی در هنگام خرید بهترین ادکلن اورجینال باید مبنای تصمیم گیری خود قرار دهد رو در قالب یک متن آموزشی جامع و با زبانی ساده برایتان آورده ایم تا بتونید برای خرید عطر اصل ۲۰۲۰ بهترین تصمیم گیری و خرید را تجربه کنید و بعد از خرید عطر ، از خرید خود پشیمان نشوید، بنابراین اگر می خواهید نکات مهم در خصوص خرید ادکلن اصل و اورجینال رو یاد بگیرید، مطمئنا این مطلب میتونه در این زمینه کمک بسیاری به شما عزیزان داشته باشد.

برای خرید ادکلن اصل اصطلاحات زیر را بلد باشید

در ابتدا بگزارید یک تعریف مختصر از ادکلن و یا همان عطر داشته باشیم؛ عطر چیست؛ در واقع عطر رایحه مطبوع و خوشایندی است که در هوا پراکنده می شود و به مشام ما می رسد. ادکلن در حقیقت بیشتر از ترکیب چند ماده معطر کم و بیش ماندگار که به صورت طبیعی از یک گیاه، یک حیوان، یک قارچ یا از یک محیط گرفته شده است، تهیه و تولید می شود. این مواد معطر بعضا برای استفاده روزانه با مواد حلال و ثابت کننده  ها ترکیب می شوند. عطر متشکل از روغن های اساسی یا همان اسانس های روغنی، ترکیبات معطر، ثابت کننده و نگهدارنده و الکل خواهد بود. همچنین در نظر داشته باشید که ادکلن متشکل از 75 تا 95 درصد الکل طبیعی و اسانس های گوناگون است که میزان تفاوت همین درصد الکل و اسانس اصطلاحات متفاوت را به ادکلن می دهد که عبارت اند از :

 • ادکلن (Eau de Cologne) : کم ترین میزان الکل را ادکلن ها به خود اختصاص داده اند و متشکل از 1 تا 5 درصد اسانس هستند و ماندگاری به مراتب کم تری را دارند.
 • ادو پرفیوم (Eau de perfume) : ادو پرفیوم ها رتبه دوم ادکلن ها را به خود اختصاص داده اند و از 15 تا 21 درصد اسانس تشکیل شده اند. نکته جالب اینجاست که این نوع از ادکلن ها ماندگاری مناسبی دارند و البته به گرانی پرفیوم هم نیستند، پس ادو پرفیوم ها را میتوان گزینه بسیار خوبی از هر لحاظ دانست.
 • پرفیوم (Perfume) : در زمان خرید عطر اورجینال توجه داشته باشید که در واقع پرفیوم ها بهترین و ماندگار ترین نوع ادکلن ها محسوب می شوند و از 22 تا 40 درصد اسانس تشکیل شده اند. نکته مهم در خصوص پرفیوم ها این است که آن ها گران ترین نوع ادکلن محسوب می شوند.
 • ادوتویلت (Eau de toilette) : ادو تویلت ها هم که از 6 تا 14 درصد اسانس تشکیل شده اند، رایحه ملایمی را برای شما عزیزان رقم خواهند زد، اما در طول روز حتما باید تجدید شوند.

امروزه به دلایل گوناگون فروشگاه های اینترنتی غیر معتبر و سایت هایی که فروشندگان گمنام رو به عنوان تامین کنندگان اجناس و عطر های خود انتخاب می کنند، مهم ترین دغدغه مشتریان خرید ادکلن اصل محسوب می شوند. فروشگاه اینترنتی دیبا پرفیوم عطر و ادکلن اصلی از برندهای معتبر و برند را گردآوری کرده است و از فروش برندهای نامعتبر چینی و اماراتی اکیدا خودداری میکند و در واقع حفظ سلامت مشتریان برای این سایت اهمیت به مراتب بالاتری از سودآوری دارد. در نظر داشته باشید که معمولا عطر و ادکلن های فیک و تقلبی به سه گروه تقسیم بندی می شوند؛

1) عطر و ادکلن های کپی که مشخص است اصل نیستند!

در واقع شاید لفظ کپی برای این گروه از ادکلن های فیک مناسب تر است، بخاطر این که این عطر ها کاملا قانونی و بهداشتی تولید می شوند، شرکت هایی مانند؛ Rio، Smart، Ajmal و … فرمول ساخت ادکلن های معروف را خریداری می کنند و آن را با هزینه بسیار کم تری تولید و روانه بازار می کنند.

پیشنهاد مطالعه : خرید عطر زنانه – خرید انواع عطر و ادکلن زنانه اورجینال

در حقیقت این عطرها به صورت کامل قانونی است و بیشتر برای مصرف کشورهای جهان سوم و اشخاصی که قدرت خرید عطر اورجینال را ندارند، مناسب ترند. افرادی که قصد خرید ادکلن اصل را ندارند بهتر است از محصولات این کمپانی ها استفاده کنند تا محصولات فیکی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

2) عطرهایی که تشخیص تقلبی بودن آنها ساده است!

در هنگام خرید ادکلن اصل با عطرهایی روبرو می شوید که تقلبی هستند، ولی تقلبی بودن آن ها به سادگی قابل تشخیص است. به منظور تشخیص این نوع از عطر ها چند نکته از اهمیت بسیاری برخوردار است :

 1. شیشه این ادکلن ها کیفیت و شفافیت ادکلن های اصل را ندارید و این موضوع به سادگی قابل تشخیص است.
 2. درب شیشه این دسته از ادکلن ها کیفیت بسیار پایینی دارد و معمولا درب شیشه ای آن ها از جنس پلاستیک ساخته شده است.
 3. حروف نوشته شده روی شیشه و حتی جعبه این نوع ادکلن ها معمولا برجسته نیست و با اندکی توجه میتوانید تفاوت بین فونت نوشتاری عطرهای اصل رو در زمان خرید ادکلن اصل با عطرهای فیک تشخیص دهید.
 4. یکی دیگر از روش های تشخیص ادکلن اصل از ادکلن تقلبی این است که بوی عطرهای تقلبی اغلب با درصد زیادی الکل همراه است و در حقیقت می توان این طور بیان کرد که اگر در زمان استشمام بوی یک عطر، بوی الکل به مشامتان رسید، به احتمال زیاد عطر انتخابی شما از اصالت کافی برخوردار نیست.
 5. در زمان خرید ادکلن ارجینال میتوانید از یک نرم افزار کاربردی به نام Scanner کمک بگیرید و در نظر داشته باشید که این برنامه اینترنتی است که با اسکن بارکد عطر ها میتواند نام عطر، نام شرکت سازنده و مشخصات عطر را برای شما عزیزان نمایش دهد و در تشخیص عطر و ادکلن اصل میتواند بسیار کمک کننده باشد.

3) عطرهایی که تشخیص تقلبی بودن آنها ساده نیست!

در زمان خرید عطر و ادکلن اورجینال با عطرهایی مواجه خواهید شد که تقلبی هستند و این امر به سادگی و توسط همه افراد قابل تشخیص نیست. مهم ترین رقیب ما در تشخیص عطرهای تقلبی از عطر اصل، عطرهای این گروه از ادکلن ها به حساب می آیند، زیرا آن ها به صورت بسیار حرفه ای و ماهرانه تولید و به بازار عرضه می شوند و در برخی از موارد هیچ یک از روش های بالا کمکی چندانی به ما نمی کند. به منظور تشخیص ادکلن اصل در این مواقع به موارد زیر توجه داشته باشید :

 1. اصلا از دست فروش ها عطر و ادکلن نخرید و سعی کنید از فروشگاه های اینترنتی معتبر که سال ها تجربه در این زمینه دارند، اقدام به خرید نمایید.
 2. اگر ادکلن انتخابی خود را پیش از این هم خریداری کرده بودید و داشته اید، کارتان ساده تر است و با کمی دقت به تفاوت احتمالی آن با مدل پیشین که از آن استفاده می کردید، پی خواهید برد.
 3. جعبه و بسته بندی ادکلن ها در زمان خرید بهترین ادکلن اورجینال اهمیت زیادی دارد؛ رنگ، کیفیت چاپ، مشخصات ظاهری و … در جعبه و بسته بندی مهم است.
 4. به نحوه اسپل کردن حروف برند و یا هر جای دیگر عطر و بسته آن توجه داشته باشید که دقیقا مطابقت با نمونه اصل را داشته باشد. به کوچک ترین جزئیات هم رحم نکنید و اگر قصد دارید عطر اورجینال و مناسب خریداری کنید، این مورد رو هم در نظر داشته باشید.
 5. به وزن، ضخامت، شفافیت و کیفیت شیشه و بدنه عطر انتخابی خود دقت کنید، به خاطر این که در طراحی و ساخت عطر اورجینال از شیشه های کریستال که معمولا سنگین هستند، استفاده شده است اما شیشه های نا مرغوب و حباب دار و سبک بیانگر تفلبی بودن عطر انتخابی شماست.
 6. به عنوان آخرین نکته در نظر داشته باشید که کد های چاپ شده، سریال، کد شیشه و یا جعبه و یا هر چیز دیگری می تواند در تشخیص عطر اصل از عطر فیم کمک رسان شما باشد. باید هر نوع نوشته، کد و یا سریالی که روی شیشه و یا جعبه عطر است، با نمونه اصل آن مطابقت کامل را داشته باشد.

خرید ادکلن اصل

نحوه تشخیص ادکلن اصل با تقلبی در هنگام خرید عطر و ادکلن

در ابتدا باید عرض کنیم تشخیص عطر اورجینال از عطر فیک کاری نسبتا آسان و همچنین مهمی هستش. بسیاری از افراد بر این باورند که تنها روشی که برای تشخیص ادکل اورجینال از تقلبی وجود دارد، ماندگاری و دوام زیاد ادکل می باشد، اما این طرز فکر کاملا اشتباه است! در ادامه قصد داریم بهترین و آسان ترین راه های تشخیص عطر اورجینال از تقلبی رو براتون بگیم تا در هنگام خرید اینترنتی عطر و ادکلن اورجینال دچار هیچ گونه اشتباهی نشین و بهترین خرید ادکلن اورجینال را تجربه کنید.

 1. نخستین و ساده ترین راه تشخیص عطر اصل از فیک، این است که بسته بندی و جعبه عطر مورد نظرتون رو بررسی نمایید. به این دلیل که بسته بندی ادکلن های تقلبی از مواد بی کیفیت ساخته شده است و همچنین کیفیت چاپ یک بسته بندی اصلی و اورجینال رو هم ندارد. توجه به این نکته الزامیست که جعبه های عطر و ادکلن ها اصل به بهترین شکل بسته بندی شده است و در ساخت آن از مقواهای با کیفیت استفاده شده است.
 2. راه دوم که در بسیاری از مواقع جواب می دهد این است که شما به اسپل و حالت نوشتاری برند مورد نظرتون دقت کنید. تعداد زیادی از شرکت های عطر سازی فعال در دنیا، در زمان تولید جعبه و به صورت کلی عطر تقلبی، یک یا دو حرف رو در نام ادکلن تغییر می دهند و تمامی موارد دیگر را به صورت کامل مطابق مد اصلی آن ادکلن طراحی می کنند تا شما در هنگام خرید ادکلن قادر به تشخیص موارد دیگر نباشید. بنابراین این نکته را در انتخاب بهترین عطر و ادکل اورجینال در یاد داشته باشید. در این مورد باید این رو هم بگیم که بعضی شرکت های زرنگ!! تنها فونت تایپی برند عطر اورجینال رو عوض میکنند و عطرهای خود را روانه بازار می کنند!
 3. به عنوان سومین نکته بد نیست به این نکته اشاره کنیم که رنگ عطر هم میتونه معیار مناسبی باشه که بهتره در زمان خرید عطر مردانه و یا زنانه مورد توجه شما قرار بگیره. در این باره میشه گفت که عطر های اورجینال و اصل معمولا کم رنگ هستند و کارخانه های سازنده آنها از رنگ ها متنوع و خاصی در تولید آن ها استفاده نمی کند. پس معیار سوم برای تشخیص عطر تقلبی، رنگ تیره و شیمیایی عطر است که باید به آن توجه کرد.
 4. راه چهارم اینکه میتوانید شماره سریال پایین بطری عطر را بررسی کنید. در یاد داشته باشید که شماره سریال عطر باید در ته جعبه آن درج شده باشد. پس توجه کنید که شماره سریال باید چاپی یا جوهری باشد و نباید با چسب به آن چسبانده شده باشد. نکته مهم در راستای خرید ادکلن مردانه اورجینال و یا خرید ادکلن زنانه اورجینال این است که باید شماره سریال درج شده در ته جعبه آن با شماره سریال روی بطری عطر مطابقت داشته باشد.
 5. به عنوان پنجمین نکته در خاطر داشته باشید که درب عطر انتخابی خود را باید به دقت بررسی کنید. در واقع در حین خرید ادکلن اورجینال باید شکل، جنس، رنگ و کیفیت قالب ریزی درب را مد نظر قرار دهید. برای مثال درب عطر کوکو مادمازل از محصولات شرکت شنل، شیشه ای هستش و بسیار سنگین و چند لایه طراحی و ساخته شده است. توجه داشته باشید که درب ادکلن های فیک معمولا پلاستیکی و بی کیفیت هستش.
 6. به عنوان ششمین و آخرین نکته هم در نظر داشته باشید که همیشه در هنگام خرید ادکلن ارزان به ازای پولی که پرداخت می کنید، از اورجینال و اصل بودن ادکلن انتخابی خود انتظار داشته باشید؛ البته بدین معنی نیست که خرید ادکلن های گران قیمت همیشه به معنی اورجینال بودن آن باشد، اما به هر حال قیمت هم فاکتوری است که می تواند در کیفیت تمامی محصولات من جلمه عطر و ادکلن، حائز اهمیت و تاثیر گذار باشد.

خرید اینترنتی عطر و ادکلن اورجینال

در خصوص با خرید اینترنتی عطر و ادکلن اصل باید این طور گفت که اولین روش و‌ پیشنهاد همیشگی ما به تمام مشتریان عزیزمان این است که حتما عطرها را بو کنند و آن را بر روی مچ دست خود تست نمایند تا از رایحه و ماندگاری آن مطمئن شوند و با خیال راحت به خرید اینترنتی عطر بپردازند. در میان فروشگاه های عطر موجود در سطح شهر، پیشنهاد ما فروشگاه های معتبر و ‌شناخته شده ای هستند که سالهاست در زمینه فروش عطر به صورت زنجیره ای در تهران و سایر شهر های بزرگ فعالیت دارند ولی به دلیل عواملی نظیر هزینه کرایه ، حقوق پرسنل و هزینه های جانبی دیگر تلاش داشتند تا به صورت اینترنتی به فروش عطر و ادکلن اصل و اورجینال بپردازند. با توجه به شرایط اقتصادی و‌ وضعیت در آمد مردم به صرفه تر است که خرید خود را به صورت آنلاین انجام دهند و‌ مبلغ به مراتب کم تری را برای تهیه عطر مورد نظر خود بپردازند و همان جنس را با همان کیفیت درب منزل تحویل بگیرند.

می توان گفت که این روش مطمئن ترین راه خرید اینترنتی به حساب می آید، به این دلیل که از رایحه آن مطمئن می شوید که مورد علاقه شما هست یا خیر و در ادامه نسبت به خرید آن عطر اقدام می کنید. توصیه ما به شما فروشگاه های اینترنتی تخصصی عطر و ‌ادکلن است که ضمانت اصالت کالای فروخته شده داشته باشند و پشتیبانی بسیار مناسبی هم ارائه دهند. فروشگاه اینترنتی دیبا پرفیوم تمام محصولات خود را از لحاظ اصالت کالا تضمین میکند و اگر حتی از آن عطر استفاده کرده باشید، در صورت هر گونه شبهه ای در اصل بودن محصول میتوانید آن را مرجوع کرده و کل وجه خود را به صورت تمام و‌ کمال دریافت کنید. گروه دیبا پرفیوم سال های سال است که در زمینه عطر و ادکلن فعالیت داشته است و اخیرا نسبت به خرده فروشی و فروش اینترنتی عطر و ادکلن ، وبسایت رسمی خود را راه اندازی کرده است.

پیشنهاد مطالعه : خرید عطر مردانه – خرید انواع عطر و ادکلن مردانه اورجینال

گروه دیگری از افراد نیز هستند که در گذشته از عطر مورد نظر خود استفاده کرده بودند و یا این که پیش از این این رایحه را جایی تست کرده اند و نام آن به گوش آن ها رسیده است. این افراد امکان دارد به صورت گذری این رایحه به مشامشان خورده باشد و ‌یا از کسی نام عطرشان را پرسیده باشند، به خاطر این که این رایحه از نظر آنان مطبوع و‌ دلپسند بوده است. شما امکان دارد بین خرید چند عطر تردید داشته باشید که از طریق مشاوره اینترنتی و تلفنی فروشگاه ما میتوانید راهنمایی لازم را کسب کنید و خرید مطمئن تری را تجربه کنید و ‌دسته سوم هم شامل حال آن دسته از افرادی است که به دنبال تجربه روایح جدید هستند. در واقع این افراد به شدت قدرت ریسک پذیری بالایی دارند و تنها بر حسب رایحه و طبع مورد علاقه خود و مشاوره با مشاوران متخصص ما خرید عطر مورد نظر خود را انجام می دهند. این را در گوشه ذهن خود داشته باشید که دیبا پرفیوم هفت روز هفته به صورت 24 ساعته پاسخ گوی شما عزیزان خواهد بود.

نکته مهم در انتخاب بهترین عطر اورجینال

در نظر داشته باشید که به هیچ عنوان نوشته عربی روی عطر‌ها دلیلی بر تقلبی بودن عطر‌ها نیست و متاسفانه این یک باور غلطی است که در میان بیشتر افراد جا افتاده است! زبان عربی یک زبان زنده بین المللی است که بر روی اکثر محصولات صادراتی چاپ می ‌شود. در زمان خرید ادکلن حتما به نکاتی مانند؛ سلفون، جعبه، درب شیشه و خود شیشه توجه داشته باشید که این مواردی که پیش تر مفصل در خصوص آن ها گفتگو کردیم، بهترین روش برای تشخیص عطر اصل از تقلبی به حساب می آیند.

نتیجه گیری و کلام آخر

جالب است بدانید که ساده‌ ترین روش برای خرید ادکلن اصل و تشخیص عطر های باکیفیت و اورجینال فروشگاه اینترنتی است که در آن به خرید ادکلن اورجینال اقدام می کنید. فروشگاه اینترنتی دیبا پرفیوم یک مرجع کاملا معتبر و مطمئن در دنیای عطر و ادکلن های برند و معتبر به حساب می آید که به سادگی می توانید در آن به خرید اینترنتی عطر و ادکلن اورجینال بپردازید. این سایت چندین سال است که در زمینه عرضه انواع ادکلن های اصل و اورجینال فعالیت خود را آغاز کرده است و شما عزیزان به آسانی قادرید از خدمات ویژه این سایت در راستای خرید مطمئن و لذت بخش استفاده نمایید.

ذکر این نکته هم خالی از لطف نیست که در بین فروشگاه های اینترنتی عطر موجود در فضای وب تنها پیشنهاد ما فروشگاه های معتبر و‌شناخته شده ای است که تجربه بسیاری در زمینه فروش عطر به صورت زنجیره ای در تهران و سایر شهر های بزرگ دارند و به نوعی شناخته شده اند. هزینه و کرایه های مغازه، حقوق پرسنل، مالیات، هزینه های جانبی دیگر و … از مواردی است که فروشگاه های عادی در سطح شهر با آن ها مواجه اند، اما فعالیت فروشگاه های اینترنتی بدین شکل نیست و همین میتواند ضمانت دهنده قیمت مناسب با همان کیفیت فروشگاه های معتبر به حساب آید.

امیدوارم از این مقاله که در خصوص خرید ادکلن اصل و جهت افزایش آگاهی عمومی در زمینه عطر و ادکلن تهیه شده است، نهایت استفاده رو برده باشید.

هر سوالی که در زمینه انواع عطر و ادکلن دارید، میتوانید با گروه دیبا پرفیوم مطرح کنید تا بهترین مشاوره و راهنمایی رو در اختیارتون قرار دهند.

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
نوشته های مرتبط

راهنمای جامع خرید عطر و ادکلن در ایران | نکات کلیدی و طلایی انتخاب عطر

خرید عطر مردانه و خرید عطر زنانه مناسب همواره دغدغه مردها و خانم های خوش پوشی بوده است که به […]

خرید آنلاین عطر و ادکلن | خرید اینترنتی عطر زنانه و مردانه

خرید عطر و ادکلن بصورت آنلاین یکی از دغدغه های خریداران عطر و ادکلن است که دوست دارند عطر و […]

ادکلن اورجینال – نکات کلیدی برای خرید ادکلن اورجینال

خرید ادکلن اورجینال میتواند تا حدود زیادی در هزینه های شما صرفه جویی کند! به این دلیل که اگر عطر […]

بهترین عطر زنانه 2020 از نظر آقایان کدام است؟

همیشه بانوان برای استفاده شخصی خود و همچنین آقایان برای هدیه دادن به خانم مورد علاقه خود، به دنبال خرید […]

بهترین عطر مردانه 2020 از نظر خانمها کدام است؟

همواره آقایان برای استفاده شخصی خود و بانوان برای هدیه دادن به مرد مورد علاقه خود، به دنبال بهترین عطر […]

بهترین زمان مصرف اسپری خوشبو کننده بدن چه زمانی است؟

بهترین زمان مصرف اسپری خوشبو کننده بدن چه زمانی است؟ تیپ لباس پوشیدن، طرز صحبت کردن و حتی بوی بدن […]

خرید عطر زنانه – خرید انواع عطر و ادکلن زنانه اورجینال

خرید عطر زنانه مناسب سلیقه و شخصیت افراد همیشه یکی از دغدغه های بانوان عزیز بوده و است، همچنین بعضا […]

خرید عطر مردانه – خرید انواع عطر و ادکلن مردانه اورجینال

امسال مطمئنا خرید عطر مردانه خوب میتواند اهمیت زیادی داشته باشد، به این دلیل که کارخانجات تولید عطر و ادکلن […]

دیدگاه های مطلب
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه