راهنمای جامع خرید عطر و ادکلن | نکات کلیدی و طلایی انتخاب عطر | دیبا پرفیوم

راهنمای جامع خرید عطر و ادکلن در ایران | نکات کلیدی و طلایی انتخاب عطر

 • 3 شهریور 1399
 • 0 نظر
 • احسان رباط جزی

خرید عطر مردانه و خرید عطر زنانه مناسب همواره دغدغه مردها و خانم های خوش پوشی بوده است که به دنبال خرید عطر و ادکلن مناسب و اورجینال بوده اند. خرید بهترین عطر زنانه و مردانه کار چندان ساده ای نیست و با توجه به طراحی و پخش عطر و ادکلن های فیک به صورت گسترده در بازار، دیگر نمیتوان با اطمینان در خصوص اصل بودن عطر اظهار نظر کرد. در این مطلب از سری مطالب آموزشی دیبا پرفیوم قصد داریم تا در خصوص راهنمای جامع خرید عطر و ادکلن در ایران صحبت کنیم. راهنمای جامع خرید عطر و ادکلن شامل نکات مهم خرید عطر زنانه و مردانه ، نحوه تشخیص عطر اصل از تقلبی ، ذکر بهترین و پرفروشترین عطرهای مردانه و زنانه و نکات مهم برای استفاده و نحوه استفاده از عطر و ادکلن در فصول مختلف سال است که به همه آن ها خواهیم پرداخت.

راهنمای جامع خرید عطر و ادکلن

دنیای عطر و ادکلن دنیای جذابی است که تقریبا همه افراد را می ‌تواند تحت تاثیر قرار دهد. بسیاری از افراد مشهور وجود دارند که با برند و نوع عطری که استفاده می ‌کنند شناخته می ‌شوند. از جرج کلونی با عطر کاتوزیا گرفته تا واتسون که با عطر ادکلن لانکوم ترزور میدنایت رز شناخته می ‌شوند. گفتنی است عطری که استفاده می ‌کنید، بیانگر روحیه و طبع شماست و حس خوبی که از آن به شما القا می شود.

پیشنهاد مطالعه : خرید آنلاین عطر و ادکلن | خرید اینترنتی عطر زنانه و مردانه

همچنین باید در نظر داشت که روش های بسیاری برای تشخیص یک عطر خوب وجود دارد و این که چطور بوی واقعی یک عطر را درست تشخیص دهیم. در این مطلب سعی میکنیم شما را با نکاتی در رابطه با انتخاب و خرید عطر خوب و خوشبو آشنا کنیم. یکی از روش های پیش رو هنگام خرید عطر خوب می تواند استفاده از کاغذ تستر عطر باشد. برای این کار کاغذ را به عطر آغشته کنید برای چند ثانیه تکان دهید اینکار را چند بار تکرار کنید چند لحظه صبر کنید تا بو تفکیک شود، اکنون میتوانید بوی واقعی عطر را تشخیص دهبد. توجه داشته باشید که هنگام بو کشیدن به صورت عمیق استشمام نکنید.

انواع عطر از لحاظ میزان اسانس روغنی

عطر و اسانس معمولا از روغن ‌های مخصوصی که از گل‌ ها گرفته می شوند، تهیه می شوند که برای معطر و خوش بوسازی بدن افراد استفاده می‌ شود. میزان این روغن در عطر به معنی کیفیت عطر است و هر چه میزان آن در عطر بیشتر باشد، کیفیت و ماندگاری عطر افزایش یافته و رایحه ‌ای دلپذیرتر خواهد داشت. عطرها را می توان بر حسب میزان اسانس روغنی که در آن‌ها استفاده شده است به چهار گروه کلی تقسیم بندی کرد که به شرح زیر است :

پرفیوم : بهترین و ماندگارترین نوع رایحه‌ها با حدود 40 درصد اسانس روغنی هستند. پرفیوم‌ ها از شدت و ماندگاری بالایی برخوردارند و با ارزش ‌ترین نوع رایحه‌ ها به شمار می روند.

ادو پرفیوم : جایگاه دوم بعد از پرفیوم‌ ها را دارند و با داشتن درصد روغن کم تر که اغلب  بین 15 تا 30 درصد است در جایگاه دوم قرار می ‌گیرند.

ادوتویلت : این گروه کم ترین میزان روغن را نسبت به دو گروه پیش دارند که موجب ارزان ‌تر بودن آن‌ ها شده است. این گروه تنها 8 تا 15 درصد روغن دارند.

ادکلن : عموما تنها برای آقایان مورد استفاده قرار می گیرد و چیزی در حدود 4 درصد روغن در آن استفاده شده است.

راه های مناسب برای مراقبت از عطر و ادکلن 

 1. درجای تاریک و بدون نور نگهداشته شوند : عطر و ادکلن ها به شدت به نور واکنش دارند و از کیفیت آنها کم خواهد شد، لذا توجه داشته باشید که عطر و ادکلن ها را در جاهایی تاریک و بدور از نور خورشید و روشنایی قرار دهید تا کیفیت آنها برای مدت طولانی تری حفظ گردد.
 2. بدور از گرما نگهداری شوند : حتما بطری ها را از گرمای بیش از حد دور نگه دارید. داخل کشو ها اغلب جای مناسبی برای نگهداری از انواع عطر و ادکلن زنانه و مردانه است، اما در صورتی که نمی توانید یک کشو را به آنها اختصاص دهید، می توانید آنها را زیر لباس ها قرار دهید که هم نور به آنها نرسد و هم از رسیدن گرمای شدید به آن ها جلوگیری کنید. توجه کنید که نباید در یخچال قرار داده شوند، به خاطر این که یخ زدگی خود نیز می تواند موجب تخریب آن ها گردد.
 3. بهتر است در محفظه های مات قرار گیرند : گاها دوست داریم عطرها را در معرض نمایش قرار دهیم، مثل بالای کمد و یا قفسه های باز، در چنین مواردی بهتر است که از مدل هایی که در محفظه های مات و یخی قرار دارند استفاده کنیم تا از دیواره های مات و یخی آنها نور رد نشده و باعث خراب و از بین رفت آن ها نشود.
 4. در مکان های بدور از رطوبت و خشک نگهداری شوند : رطوبت یکی از دشمنان سرسخت عطر ها و ادکلن ها است و در هیچ شرایطی نباید عطر ها و ادکلن ها را در جاهای مرطوب مانند حمام نگهداری کرد. در صورتی که قصد دارید این کار را انجام دهید، بهتر است که کمدی در حمام قرار دهید که رطوبت از آن عبور نکند.
 5. بعد از استفاده از به سرعت درب آنها بسته شود : یکی از اشتباهاتی که افراد دارند این است که پس از استفاده از عطر و ادکلن ها درب آنها برای مدت طولانی باز می گذارند. توجه داشته باشید که باز ماندن درب موجب پریدن رایحه عطر می شود و به شدت از کیفیت آن می کاهد. پس در نظر داشته باشید که بعد از استفاده بسرعت باید درب آن ها بسته شود تا از کاسته شدن کیفیت آنها جلوگیری نماییم.
 6. عطر و ادکلن را به شدت تکان ندهید : حواستان باشد که عطر و ادکلن ها مثل دوغ نیستند و ته نشین نمی شوند، نباید آنها را به شدت تکان دهیم، به خاطر این که تکان های شدید موجب بهم ریختگی در بافت آنها شده و کیفیت آنها را به شدت کاهش خواهد داد.
 7. تمیز ماندن و نگهداری بدون گرد و غبار : تمیز ماندن عطر و ادکلن ها نیز به ماندگاری بیشتر آنها کمک بسیاری دارد. تلاش کنید پس از هر بار استفاده از آنها محفظه نگهداری آن ها را کاملا تمیز کنید و اجازه ورود گرد و غبار به داخل مایع را ندهید.

انتخاب عطر با غلظت مناسب

 • غلظت مناسب : درصد روغن عطر خالص به مواد تثبیت کننده است که قدرت پایدار را تعیین می کند.
 • عطر خالص : در 15 تا 30 درصد روغن عطر. این بیش ترین غلظت است. شاید تنها در طول روز یک بار نیاز به استفاده مجدد از آن داشته باشید.
 • Eau de Parfum-EDP : با هشت تا 15 درصد روغن عطر. امکان دارد تنها 2 بار در روز نیاز به استفاده مجدد داشته باشید.
 • Eau de Toilette-EDT : با چهار تا هشت درصد روغن عطر. این غلظت معمولی می تواند در طول روز به طور آزادانه اعمال شود، که برای شما این امکان را فراهم می کند که عطر و بوی خود را هر چند وقت یکبار تغییر دهید.

چگونه می توان ماندگاری عطر و ادکلن را بیشتر کرد

 1. پوست را مرطوب نگهدارید

  جالب است بدانید که پوست مرطوب شده به ماندگاری رایحه کمک می کند. با لوسیون یا روغن بدن لایه بندی کنید. محصولات مشابه مانند؛ اسپری بدن و مام با همان رایحه به عنوان کمکی شناخته می شوند و قدرت پایداری را زیاد می کنند.

 2. در زمان فعالیت و حرکتدر زمان هایی که برای مدت طولانی خانه نیستید و دسترسی به عطر مورد نظر خود را ندارید، بهتر است یک نمونه کوچک همراه داشته باشید تا در زمان لزوم بتوانید از آن استفاده نمایید.
 3. بو های مختلف عطر و ادکلنعطر ها برای هر خلق و خوی با رایحه ای متفاوت طراحی و روانه بازار می شوند. عطر احساسات مایع است. رایحه مورد علاقه خود را انتخاب و در جای مطمئنی نگهداری کنید، لذا همواره به شما یادآوری می شود که پیش از لباس پوشیدن یا لوازم جانبی از آن استفاده نمایید.
 4. کجای بدن مناسب برای زدن عطر می باشدروی نقاط پالس، دکورال و پشت زانو ها اسپری نمایید، ولی مالش ندهید؛ مالش مولکول عطر را خراب می کند و امکان دارد موجب سریع تر پژمرده شدن آن شود. بهترین جاهای بدن برای زدن عطر؛ پشت و بالای گوش‌ها، دور گردن، داخل آرنج، روی مچ، زیر سینه، دور ناف، پشت زانو، ساق پا، مچ پا و … می باشد.
 5. ترکیب چندین رایحه مختلف با یکدیگر برای بدست آوردن رایحه خاص و منحصر به فردشما عزیزان قادرید برای داشتن یک عطر منحصر به فرد با رایحه خاص و غیر تکراری مثل امضای خود. چند رایحه مختلف مورد علاقه خود را باهم ترکیب کرده و به یک رایحه خاص برای خود درست کنید.
 6. نکته برای رایحه بیشتر در طول روز

  این نکته نوعی تقلب تند و تیز است. اگر در تمام روز از ترس و کم شدن رایحه عطر و ادکلن خود هراس دارید. یک نمونه کوچک از عطر خود را در کیف خود نگه دارید. به این ترتیب می توانید در حین حرکت، به سرعت از آن استفاده کرده و همیشه خوشبو و جذاب باشید و این امر در افزایش اعتماد به نفس شما عزیزان هم تاثیر بسیار زیادی دارد.

راهنمای جامع خرید عطر و ادکلن

عطر های مناسب برای فصول مختلف سال

یکی از اولین نکات در مورد ماندگاری بیشتر در زمستان، تعویض کامل عطرها است. دقیقا مثل تعویض کمد لباس خود در هر تغییر فصل، به فکر تعویض عطر خود باشید. تابستان اغلب زمان عطرهای سبک و تازه است. در زمستان چیزی قوی تر میخواهید. عطرهای مشابه را انتخاب کنید و در طول فصول سال آن ها را فهرست کنید اطمینان حاصل کنید که در زمستان از عطرهای قوی تر استفاده می کنید.

کدام عطرها مناسب فصل گرم هستند؟

در فصل گرم سال بنا به شرایط جوی و تعریق زیاد، استفاده از رایحه‌ های خنک و ترش، تلخ و ‌‌‌سرد، جنگلی و‌ وحشی بسیار مناسب است. به خاطر این که استفاده از عطرهایی با رایحه خنک و ترش در فصل تابستان، حس سرمای خوشایندی را به خودتان و اطرافیان شما القا می کند و بدین شکل حس گرمای محیط کم می شود تا به یک حس تعادل دمایی برسید.

کدام عطرها مناسب فصل سرد هستند؟

این موضوع را در خاطر داشته باشید که ماندگاری عطرها در هوای سرد بیشتر است. در مورد دلیل آن هم باید گفت که در فصول پاییز و زمستان با توجه به دمای پایین هوا، الکل موجود در عطر دیرتر تبخیر می‌شود. توصیه داریم که در فصول سرد سال، بهتر است از رایحه‌ های سنگین مانند عطرهای شیرین، تند و تلخ استفاده کنید.

آشنایی با رایحه ‌ها یا نت‌ های بویایی عطر

 • رایحه یا نت اولیه : رایحه‌ اولیه در حقیقت بویی است که بلافاصله بعد از اسپری کردن عطر یا ادکلن به مشام ‌تان می ‌رسد. نت اولیه‌ عطر که اغلب تند و تازه است سریعا تبخیر می‌ شود و اتفاقا بیشتر افراد مرتکب اشتباه می ‌شوند و عطر را بلافاصله بعد از استشمام نت اولیه‌ آن انتخاب می ‌کنند. نت اولیه‌ عطر اغلب بوی میوه‌هایی مانند؛ پرتقال و لیمو و گیاهانی مثل اسطوخدوس و شکوفه ‌های پرتقال و لیمو است.
 • رایحه یا نت میانی یا ثانویه : نت میانی عطر بلافاصله بعد از رایحه‌ اولیه به مشام می ‌رسد و حدود ۱۰ دقیقه یا بیشتر ماندگار است. رایحه میانی معمولا بوی گل ‌هایی مثل رز و یاسمین، علف و برگ درختان، میوه ‌هایی مثل انواع توت، هلو و گلابی و ادویه ‌های مثل جوز، میخک، دارچین و انواع فلفل است.
 • رایحه یا نت پایانی : رایحه اصلی و ماندگار عطر نت پایانی آن است که حدود ۳۰ دقیقه طول می‌کشد تا به مشام برسد و در واقع همان رایحه ‌ای است که تا پایان هم با شما می ‌ماند. نت سوم اغلب رایحه چوب‌ هایی مانند؛ چوب درخت سدر، خزه، دود، چرم، مشک و ادویه‌ هایی همانند وانیل و دانه لوبیا تونکا است.

شدت و غلظت عطر مورد استفاده

پوست سرد می تواند اثر عطر شما را کم کند. برای مقابله با این، شما باید هنگام انتخاب عطر و ادکلن به شدت آن توجه داشته باشید. نسخه EDP عطر خود را به جای EDT استفاده کنید به خاطر این که نسخه های EDP بیشتر متمرکز هستند. غلظت های قوی تر می توانند از لباس های ضخیم هم به عبور نمایند.

نواحی مناسب بدن برای زدن عطر در زمستان

جاهایی از بدن که عطر خود را به کار می برید می تواند همه تفاوت ها را ایجاد کند، به خصوص در زمستان چراکه از لباس های ضخیم تر و بیشتری استفاده می کنیم. این امر می تواند اثر پخش بو را برای شما کاهش دهد. همچنین در زمستان، عطرهایی که روی پوستمان می زنیم  باید از لباس های ضخیم و کلفت هم عبور کنند، لذا بهتر است از مدل هایی استفاده کنیم که بیشترین غلظت را دارند. همچنین می توانیم به بخش هایی از گوش و مچ دست ها و زیر گردن که بیشتر در معرض هوا قرار دارند استفاده شوند تا بیشترین کارایی را برای ما داشته باشند.

پیشنهاد مطالعه : عطر چیست – همه چیزی که باید درباره عطر و ادکلن بدانید

مچ دست و پشت گوش نقاط مهم برای استفاده از عطر در زمستان محسوب می شود، به خاطر این که این مناطق مناطقی هستند که کم تر زیر لباس های ضخیم می روند. هوای سردتر می تواند اثربخشی عطر مورد علاقه شما را کم رنگ کند. این ها تنها مواردی است که هنگام استفاده از عطر در زمستان باید در نظر بگیرید. نگهداری فقط در زمستان مهم نیست بلکه در تمام طول سال باید بدرستی نگهداری شوند، لذا همواره عطر خود را در شرایط خنک و خشک و خارج از نور مستقیم خورشید نگهداری کنید.

نوع پوست و انتخاب عطر مناسب

پوست چرب و مرطوب : توجه به نوع پوست نقش مهمی در انتخاب صحیح عطر و ادکلن دارد. اگر پوست بدن ‌شما چرب و مرطوب است چربی روی پوست ‌تان می‌تواند رایحه‌ اصلی عطر را تغییر بدهد. در حقیقت چربی و رطوبت پوست طی یکسری فعل ‌و ‌انفعالات شیمیایی با عطر ترکیب شده و ضمن این که دوام عطر را بیشتر می‌کند بوی آن را هم تغییر می‌ دهد. بهترین انتخاب برای پوست‌ های چرب عطرهای گلی میوه ‌ای و ملایم است.

پوست خشک : افرادی با پوست ‌خشک و کم ‌آب لذت چندانی از رایحه‌ عطر و ادکلن ‌خود نمی ‌برند، به خاطر این که هم پوست‌ شان در اثر الکل موجود در این خوشبوکننده‌ ها خشک ‌تر می ‌شود و هم نوع پوست ‌شان به شکلی است که بوی عطر سریع از بین می ‌رود. مسئله این است که استفاده از عطر و ادکلن ‌های قوی ‌تر برای پوست‌های خشک سبب کهیر و آلرژی می ‌شود و انتخاب مناسبی به حساب نمی آید.

روش تست کردن عطر و ادکلن

برای این کار و در انتخاب هر ادکلن سه مرحله وجود دارد که در ادامه مطرح شده اند. زمان حضور در فروشگاه مورد نظر، ادوکلن مورد نظرتان را بردارید و مقدار کمی از آن را به عنوان نمونه روی کاغذ تستر بزنید و بو کنید. این نخستین مرحله و در واقع اولین احساس شما نسبت به رایحه این عطر است. سپس اجازه دهید ۱۰ الی ۱۵ دقیقه بگذرد و بعد دوباره کاغذ را بو کنید.

این دومین مرحله است. در این مرحله شما رایحه جدیدی را احساس می کنید. در گام بعدی ۴۵ دقیقه تا یک ساعت دیگر صبر کنید و مجددا کاغذ را بو کنید. این مرحله سوم است و در این مرحله شما بویی احساس خواهید کرد که برای ۳ یا ۴ ساعت ماندگار خواهد بود. چنانچه رایحه این عطر در هر سه مرحله مورد پسند شما بود، می توانید آن را انتخاب کنید و مورد استفاده قرار دهید.

راهنمای جامع خرید عطر و ادکلن – نکات کلیدی و طلایی

 1. برای بسیاری از افراد پخش بو از آیتم‌های اولیه در انتخاب عطر است. اصولا عطرهایی که روغنی هستند گران‌تر بوده و پخش بوی بهتری دارند و از عطرهایی که گیاهی هستند نمی‌توان انتظار پخش بوی بالایی داشت. اگر برای مهمانی به دنبال عطری مناسب هستید و اگر بودجه‌ کافی در اختیار دارید و می‌خواهید عطری با پخش بوی بالا خریداری کنید، به نظر می‌آید انتخاب پرفیوم‌ها و ادوپرفیوم ها مناسب‌تر است. البته به دلیل قیمت بالا، معمولا بهتر است فقط برای مهمانی‌ها مورد استفاده قرار بگیرند.
 2. ماندگاری عطر روی لباس و بدن از فاکتورهای مهم بعدی است که خریداران باید به هنگام انتخاب عطر به آن دقت بسیار داشته باشند. اصولا بهترین راه برای امتحان کردن اصالت عطرها آن است که عطر را روی بدنتان زده و چند دقیقه صبر کنید تا مطمئن شوید عطر روی بدنتان تغییر بو نمی‌دهد.
 3. سردی و گرمی عطرها. معمولا فصل و ذائقه‌ی افراد تاثیر مهمی در انتخاب عطر برحسب سردی و گرمی آن دارد. عطرهای گرم در فصل زمستان و عطرهای خنک در تابستان ماندگاری بیشتری دارند. انتخاب درست عطر با توجه به فصل می تواند آیتم‌های دیگر را هم تحت تاثیر قرار دهد.

نحوه درست استفاده‌ كردن از عطر

در مطلب راهنمای جامع خرید عطر و ادکلن نمیتوان از نحوه اسفتاده از عطر صحبت نکرد، در واقع خیلی ‌ها فكر می ‌كنند همین كه عطر را روی بدن اسپری كنند، كار تمام است، اشتباه نكنید. عطر زدن آداب ویژه خود را دارد، البته چنانچه دوست دارید ماندگاری عطرتان بیشتر شود و مرتبا مجبور به استفاده مجدد نباشید؛ عطر را روی بخش ‌های نبض ‌دار بدن اسپری نمایید آن هم نه از فاصله خیلی نزدیک. عطری كه از فاصله نزدیك اسپری شود روی یک نقطه جمع می ‌شود و احتمال این‌كه بوی آن به تلخی بزند زیاد می‌شود. مچ دست ‌ها، گردن و آرنج ‌ها محل‌های اصلی اسپری شدن عطر هستند.

دست ‌خود را در فاصله 10 الی 15 سانتی‌ متری این نقاط بگیرید و به آرامی عطر را اسپری نمایید. در مورد مچ دستان یک نكته را به خاطر داشته باشید؛ بعد از استفاده از عطر، مچ‌ها را به هم نسایید؛ این كار باعث خراب شدن بوی عطرتان می‌ شود. بعضی‌ ها عطر را تنها روی گردن‌ شان اسپری می ‌كنند، ولی تنها به گردن اكتفا نكنید چون بخش زیادی از بوی عطرتان رو به بالا خواهد رفت و كمرنگ می‌ شود.

پیشنهاد مطالعه : خرید ادکلن اصل به همراه نکات مهم برای خرید عطر اورجینال

در نظر داشته باشید که مچ دست ‌ها برای تكمیل این پروژه عالی است! یک راه جالب دیگر هم برای این ‌كه بوی خوش ‌تان بیشتر شود وجود دارد، مقداری كمی از عطرتان را در هوا اسپری كنید و به سمتش بروید، این طوری عطر روی تمام بدن‌ تان خواهد نشست. چنانچه عطرتان ماندگاری اندکی دارد و برای مثال تا از خانه به مهمانی برسید پریده است یا كمرنگ شده، خوب است شیشه را به همراه‌ تان داشته باشید و وقتی نزدیک مقصد مورد نظرتان شدید از عطرتان مجددا استفاده كنید. این كار عطر را تازه ‌تر نگه می ‌دارد.

امیدوارم از این مقاله با عنوان راهنمای جامع خرید عطر و ادکلن نهایت استفاده رو برده باشید.

هر گونه سوال یا ابهامی در خصوص خرید انواع عطر و ادکلن داشتید، در بخش دیدگاه ها بنویسید.

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
نوشته های مرتبط

خرید آنلاین عطر و ادکلن | خرید اینترنتی عطر زنانه و مردانه

خرید عطر و ادکلن بصورت آنلاین یکی از دغدغه های خریداران عطر و ادکلن است که دوست دارند عطر و […]

ادکلن اورجینال – نکات کلیدی برای خرید ادکلن اورجینال

خرید ادکلن اورجینال میتواند تا حدود زیادی در هزینه های شما صرفه جویی کند! به این دلیل که اگر عطر […]

بهترین عطر زنانه 2020 از نظر آقایان کدام است؟

همیشه بانوان برای استفاده شخصی خود و همچنین آقایان برای هدیه دادن به خانم مورد علاقه خود، به دنبال خرید […]

بهترین عطر مردانه 2020 از نظر خانمها کدام است؟

همواره آقایان برای استفاده شخصی خود و بانوان برای هدیه دادن به مرد مورد علاقه خود، به دنبال بهترین عطر […]

خرید ادکلن اصل به همراه نکات مهم برای خرید عطر اورجینال

همواره یکی از دغدغه های بانوان و آقایان در هنگام خرید عطر و ادکلن ، اصالت عطر و اورجینال بوده […]

بهترین زمان مصرف اسپری خوشبو کننده بدن چه زمانی است؟

بهترین زمان مصرف اسپری خوشبو کننده بدن چه زمانی است؟ تیپ لباس پوشیدن، طرز صحبت کردن و حتی بوی بدن […]

خرید عطر زنانه – خرید انواع عطر و ادکلن زنانه اورجینال

خرید عطر زنانه مناسب سلیقه و شخصیت افراد همیشه یکی از دغدغه های بانوان عزیز بوده و است، همچنین بعضا […]

خرید عطر مردانه – خرید انواع عطر و ادکلن مردانه اورجینال

امسال مطمئنا خرید عطر مردانه خوب میتواند اهمیت زیادی داشته باشد، به این دلیل که کارخانجات تولید عطر و ادکلن […]

دیدگاه های مطلب
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه